خیلی از ماها فرزندانی داریم که بازیگوش هستند و تمایلی به رفتن به اتاق خودشان و انجام تکالیف شان در اتاق خودشان ندارد. اما آیا واقعا این موضوع فقط به بازیگوشی فرزند ما مرتبط می شود یا دلایل دیگری هم در این موضوع دخیل هستند؟ تا حالا شده به جای مقصر کردن بچه ها به خودتان هم تلنگر بزنید و فکر کنید که جایی را ما اشتباه کردیم؟ یکی از مواردی که باعث می شود بچه ها تمایلی به رفتن به اتاق خودشان و انجام تکالیف شان در آنجا نداشته باشند این است که آن اتاق برای شان جذابیت لازم را ندارد. اگر در کنار این موضوع، در اتاق وسایلی استفاده شده باشد که بچه آن را دوست ندارد و یا در زمان استفاده از آن حس راحتی ندارد این مورد تشدید می شود. ما امروز می خواهیم یکی از پرکاربرد ترین وسایل اتاق بچه ها را به اسم میز تحریر مورد بررسی قرار بدهیم تا بدانیم که یک میز تحریر خوب علاوه بر زیبایی چه فاکتورهایی باید داشته باشد تا برای بچه ها مناسب باشد.

 

میز تحریر

میزهای تحریر در انواع و اقسام مختلف به بازار روانه می شوند. حتما شما هم میزهای شیشه ای، چوبی و تردمیل دار تحریر را در شکل ها و سایزها و استایل های مختلف در بازار دیده اید، اما سوال اینجا است که ما چطور باید مناسب ترین میز تحریر را انتخاب کنیم؟ 


ارگونومی

 

اولین چیزی که در هنگام خرید و یا ساخت میز تحریر باید به آن توجه کنید این است که شما قرار است برای چندین سال و روزی چندین ساعت از این میز استفاده کنید، پس باید هنگامی که پشت این میز می نشینید کاملا احساس راحتی کنید. بطور معمول ارتفاع میز باید 76.2 سانتی متر باشد، این ارتفاع برای اکثر انسان های معمولی (نه همه) مناسب است. اما برای اطمینان بیشتر حتما سعی کنید روی صندلی مشابه صندلی که می خواهید با آن پشت میز بنشینید، بنشینید و میز را امتحان کنید، مطمئن بشوید که ارتفاع این میز برای قد شما مناسب است و جای پای شما راحت است. در ادامه بازوهای تان را خم کنید طوری که وقتی دست تان را روی میز می گذارید یک زاویه ی 90 درجه از بازو و دست شما ایجاد بشود. بعضی میزها هستند که پایه های تاشویی دارند و می توانند کوتاه و بلند بشوند اگر برای تان مقدور است و طرح آنها را دوست دارید پیشنهاد می کنیم که حتما از این میزها خریداری کنید. اگر فکر می کنید که صندلی مشابه ای در مغازه نیست که با آن بتوانید میز را چک کنید حتما طول و عرض صندلی تان را اندازه بگیرید و با میز آن را بسنجید که خدای نکرده بعد از خرید پشیمان نشوید. 
نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که صندلی شما باید به درستی و بدون هیچ مشکلی بتواند در زیر میز قرار بگیرد. از طرف دیگر شما باید میزی را انتخاب کنید که پهنای مناسبی داشته باشد به عنوان مثال اگر قرار است کامپیوترتان برروی آن میز تحریر قرار بگیرد باید فاصله ی مانیتور تا شما به اندازه ی فاصله ی انگشتان تا آرنج شما باشد، این فاصله را رعایت کنید تا هم میزتان فضای زیادی را اشغال نکند و هم آنکه فاصله ی شما تا مانیتور فاصله ی مناسبی باشد و کم نباشد. 

 

میز تحریر

خرید انواع میز تحریر و اداری از فروشگاه بازارقزوین

 

شکل میز

 

فرقی نمی کند که میز شما چه شکل و شمایلی داشته باشد، L شکل باشد، U شکل باشد، مستطیلی و یا به هر شکل دیگری باشد، تمام این نوع میزها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. در زمان خرید میز باید به یکسری نکات دیگر هم علاوه بر نکات بالا توجه کنید، اول این که میز انتخابی شما باید مناسب نوع کار شما و البته فضایی باشد که در محل کارتان دارید. دوم این که میز شما باید قابل انعطاف باشد، یعنی چی؟ یعنی این که شما نباید فقط به یک جای خاص در خانه و یا محل کارتان فکر کنید و فکر کنید که تا ابد قرار است که میز شما در این نقطه قرار داشته باشد، چرا که ما آدم ها همیشه بدنبال تنوع هستیم و یکی از چیزهایی که می تواند برای ما در محل زندگی مان تنوع ایجاد کند همین جا به جایی وسایل اتاق و منزل و محل کارمان است. پس میزی انتخاب کنید که بتوانید در سایر مکان های خانه یا محل کارتان هم از آن استفاده کنید.

 

میز تحریر

خرید انواع میز تحریر و اداری از فروشگاه بازارقزوین

 

سایر نکاتی که باید به آن توجه کنید عبارتند از:
یکسری میزها هستند که علاوه بر آنکه نقش میز را ایفا می کنند، می توانند نقش یک کمد کوچک را هم بازی کنند چرا که سطح رویی آنها بلند می شود و در زیر آن سطح فضایی برای نگه داری وسایل وجود دارد. این نوع میزها برای کاربردهایی مناسب هستند که وسایل سنگینی قرار نیست روی میز قرار بگیرد، به عنوان مثال این میزها مناسب استفاده در زیر مانیتور نمی باشند. 
در رابطه با میز تحریرهای سری U باید بدانید که فضای زیادی را اشغال می کنند اما شما می توانید برروی این میزها فضاهای مختلفی ایجاد کنید و تمام وسایل مورد نیازتان را در کنار خودتان جا دهید. 
میز تحریر های سری L مزایای میز تحریر های سری U را دارند، با این تفاوت که فضای کمتری را اشغال می کنند. 

 

میز تحریر

خرید انواع میز تحریر و اداری از فروشگاه بازارقزوین

 

میز تحریرهای گوشه ای یا به اصطلاح corner برای فضاهای کوچک خیلی مناسب هستند و در اتاق های مختلف با چیدمان های متفاوت می توانید از آنها استفاده کنید اما این میزها باید در گوشه ی اتاق قرار بگیرند و پشت در اتاق نباشند.  
میز تحریرهای صاف و معمولی رایج ترین نوع میز تحریر هستند که شما می توانید از آنها در در همه جای اتاق استفاده کنید و معمولا هم جای زیادی را اشغال نمی کنند. 

 

سخن آخر:
در این مقاله سعی کردیم نکات مهم و ارزشمند اولیه را برای خرید میز تحریر ها برای شما بیان کنیم. در زمان خرید و یا ساخت میز تحریر حتما به نکات بالا توجه کنید. به علاوه، در مقالات آینده بازهم در این خصوص با شما صحبت خواهیم کرد. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با این مقاله در زیر همین پست برای ما درج کنید، کارشناسان ما در

فروشگاه اینترنتی بازارقزوین به زودی نظرات شما را بررسی و به شما پاسخ خواهند داد.

بازارقزوین آماده شنیدن نظرات ارزشمند شماست

منبع:

بازار قزوین


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: اتاق ,تحریر ,میزها ,باشد، ,استفاده ,فاصله ,توجه کنید ,خرید انواع ,فروشگاه بازارقزوین ,استفاده کنید ,اتاق خودشان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei

آخرین جستجو ها